Aktuality Stravování

Psi a rostlinná strava? Výrobce veganského krmiva pro psy roste a hledá nové trhy

V-planet, společnost vyrábějící 100% veganské výrobky pro psy, právě rozšířila svůj záběr a vstupuje na izraelský trh. Izraelští pejskaři tak nyní mohou nakupovat veganské krmivo pro domácí zvířata online.

Proč zrovna Izrael?

Izrael je jednou z nejvíce veganských zemí. Je tak docela pochopitelné, že zde existuje nezanedbatelná poptávka od lidí, kteří mají zájem o přechod svých psů na veganskou stravu. Společnost V-planet založená v San Franciscu nabízí od roku 2005 rostlinné granule pro klientelu v USA, mezi nové trhy patří nejen avizovaný Izrael, ale také Kanada a Austrálie.

Má smysl dělat ze psa vegana?

Veganské krmivo pro pejsky a kočky je hodně kontroverzní téma. Studie z roku 2019 uvádí, že pokud bychom psi a kočky brali jako samostatný stát, byl by v celosvětové spotřebě masa na pátém místě. Domácí zvířata jsou zodpovědná za čtvrtinu skleníkových plynů z živočišného zemědělství. Jinými slovy i pes dokáže snížit svou uhlíkovou stopu, tedy za předpokladu, že se jeho majitel rozhodne z něj udělat vegana.

Veganství nemusí ohrožovat zdraví zvířete

Dle veterinářů a studií dokáže vyvážená rostlinná strava psovi vyhovovat bez toho, aby ohrožovala jeho zdraví a vývoj. Někteří zákazníci společnosti V-planet dokonce uvádí, že jejich psi mají díky přechodu na veganské krmivo lepší zažívání, méně problémů s klouby, méně alergií a celkově lepší zdravotní stav. To však nic nemění na tom, že je vhodné vše předem konzultovat s veterinářem – nejlépe takovým, který má hlavu otevřenou.

Veganské krmivo pro psy v České republice?

Značka doufá, že v mezinárodním měřítku bude dál růst. Aktuálně aktivně hledá další distributory ve více zemích. Chystá se je oslovit lahodnými produkty pro psy, které vznikají bez krutosti a jsou šetrné k životnímu prostředí. Vyšší dostupnost může zachránit více hospodářských zvířat.

zdroj: inhabitat.com | fotografie: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu