Móda a krása Společnost

Síťovku, nebo raději látkovou tašku? Každá má své (ne)výhody, příznivce i odpůrce

Nosit nákup v igelitové tašce nebo sáčku už se dávno nenosí. Vyrazit do obchodu s vlastní taškou patří k jedněm z nejsnazších kroků jak se chovat zodpovědněji k životnímu prostředí a bránit zbytečnému odpadu a emisím skleníkových plynů. Jenže jakou si vybrat? Než se začnete zamýšlet nad designem, je potřeba si zvolit typ. Chtěli byste raději látkovku, nebo retro trend poslední doby - síťovku? Vyzkoušeli jsme obě dvě.

Látka, to je klasika

Látkové tašky stále vítězí a jejich oblíbenost nemůže ohrozit ani síťovkový trend. Mezi jejich přednosti patří hlavně možnost nosit je přes rameno a také vyjádřit svůj názor či postoj vybraným designem. Nosíte látkovku bez potisku, nebo s rafinovaným designem? Na trhu jich jsou tisíce a ne všechny jsou nutně reklamní. Pokud v sobě máte alespoň trochu kreativního ducha, můžete si látkovou tašku navrhnout a potisknout sami. Další nespornou výhodou je fakt, že nikdo nevidí, co si v tašce nesete, a nemusíte se strachovat, že vám z ní vypadnou drobné předměty.

Na druhou stranu nejsou látkové tašky nijak nafukovací a mají jasně definovaný, často poměrně limitovaný, objem. Pokud jste si vybrali některou ze světlejších variant, pak se připravte na to, že ji budete muset často prát a ani tak nebude po čase vypadat příliš atraktivně.

Síťovka, historie je zpět

Na síťovou tašku si vzpomínáme hlavně z dob našich babiček či prababiček, ale ty moderní rychle dobývají naše srdce. Jejich nezaměnitelný retro nádech jim totiž nikdo vzít nedokáže a řadí je zcela přirozeně mezi designové kousky. Na síťovku si sice obrázek nenatisknete, ale i tak si můžete vybírat z nespočtu barev i různých střihů. Výběr je ale pochopitelně ve srovnání s látkovkami limitovaný.

Čím jsou ovšem neporazitelné, je množství věcí, které se do nich vejdou, a zcela právem připomínají Hermíninu kouzelnou taštičku z pera J.K. Rowlingové. Vejde se do ní mnohonásobně více věcí, než si dovedete i v těch nejodvážnějších snech představit. Pružná vlákna se natahují snad donekonečna a také jsou velmi pevná. Pozor je ale třeba dávat na menší předměty, které mohou oky síťovky vypadnout, její obsah je také plně na očích okolí, což nemusí vadit u nákupu, u osobních věcí už ano. Další nevýhoda, na kterou jsme narazili, je fakt, že se nám do ok síťovky vždycky něco zamotalo, především klíče, když čekala na svoje využití v kabelce.

Co si tedy vybrat?

Jako se lidé dělí na vanilkové a čokoládové, odbobné rozdělení by se dalo vypozorovat i u tašek. Jedni zkrátka nedají dopustit na svoji síťovku, jiní by se zase neobešli bez látkovky. My doporučujeme překonat v sobě bariéry a mít po ruce obě varianty (každou ideálně v několika designech), abyste byli připraveni na všechny příležitosti. Vyrazit si s látkovkou je fajn, ale není na škodu mít v záloze síťovku, kdybyste se v obchodě nečekaně přeci jen trochu rozšoupli.

foto: pexels.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu