Technologie

Snižujeme produkci odpadu při tisku. Jak na to?

Pokud nás zajímá životní prostředí okolo nás, tedy prostředí, ve kterém žijeme a budou v něm žít také naše děti, snažíme se podle toho uzpůsobit také náš životní styl. Velkou roli v tom, jak jsme schopni pomoci naší planetě, hraje naše spotřeba. Jako lidé denně produkujeme velké množství odpadu, proto je vždy pozitivní, pokud se nám podaří najít cesta, jak tento odpad zredukovat.

Šetřete přírodu i peněženku

Pomoci snížit produkci odpadu se nám může podařit také když zkusíme trochu zapřemýšlet nad tiskem celé řady dokumentů. V mnoha případech je dnes naprosto běžný elektronický styk, takže význam papírových dokumentů klesá. Někdy se však spotřebě materiálu nutného k tisku nevyhneme. Na běžné dokumenty tak zkuste používat třeba recyklovaný papír. Velkou roli ve spotřebním materiálu při tisku však hrají také náplně do tiskárny. Máte laserovou tiskárnu? Můžete zkusit používat třeba kompatibilní tonery Xerox, protože s alternativními tonery zpravidla lze vytisknout o něco více. Konkrétní výdrž daného toneru vždy ale uvádí výrobce. Alternativní tonery také:

  • Jsou mnohem levnější
  • Mají srovnatelnou kvalitu tisku

Kvalita tisku je srovnatelná s originálem zejména u certifikovaných výrobků, které nabízejí ověření prodejci. Nemusíte se tak obávat, že by vaše dokumenty nevypadaly reprezentativně. Kromě toho můžete zkusit také repasované tonery, kde dochází k opětovnému využití již jednou spotřebované náplně. Nevzniká tak další zbytečný všudypřítomný odpad.

Alternativy se vyplatí ve většině případů

Šetřit samozřejmě můžete také případech, kdy vlastníte tiskárny jiných výrobců. Na trhu je celá řada výrobců tiskáren, přičemž ke všem lze sehnat alternativní náplně. Pokud například tisknete fotografie, nebo potřebujete absolutně nekompromisní kvalitu tisku, můžete samozřejmě nakoupit třeba originální tonery HP. Pro drtivou většinu případů běžného tisku, jako jsou faktury, smlouvy, tabulky, grafy nebo jakékoliv typické firemní či osobní dokumenty, však není nutné utrácet zbytečně více.

zdroj: techcrunch.com | fotografie: Wikimedia Commons

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu