Vítejte » Zprávy » Test zraku: Máte dobrý zrak? Otestujte si svůj zrak pomocí následující zrakové hádanky.

Test zraku: Máte dobrý zrak? Otestujte si svůj zrak pomocí následující zrakové hádanky.

Vyřešte hádanku dne do 15 sekund a otestujte své vizuální schopnosti a zároveň se pobavte.

Umělé optické klamy jsou účinným nástrojem pro měření smyslu pro detail a zrakového rozlišování. Proto je dnešním úkolem zajímavá optická iluze.

Pokud máte trochu času nazbyt, proč nevyužít příležitosti a neprověřit si svůj zrak pomocí této vizuální hádanky? Navíc je to skvělý způsob, jak se pobavit! Troufnete si na tento zrakový test?

Zrakový test: „Jaké číslo se skrývá v následující optické iluzi?

Následující zrakový test vám umožní změřit vaši zrakovou ostrost a rozlišovací schopnost. Níže je obrázek s kosočtverci a různými barvami. Máte 15 sekund na to, abyste si obrázek pozorně prohlédli a pokusili se zjistit, které číslo se v něm skrývá.

Abyste v tomto zrakovém testu uspěli, musíte být schopni rychle, ale pečlivě analyzovat každý detail následujícího obrázku. Kromě dobrého smyslu pro detail musíte být také nezáludní. Patnáct sekund uteče velmi rychle. Nenechte se proto rozptylovat a zůstaňte soustředění!

© Udrzitelnyzivot

 

Jste připraveni? Teď je řada na vás!

Vizuální test: správná odpověď

Vašich 15 sekund vypršelo. Je čas zkontrolovat, zda jste uvedli správnou odpověď. Zde je řešení dnešní vizuální hádanky.

Řešení

Číslo, které jste měli najít na tomto obrázku, bylo 41. Museli jste umět rozpoznat hranice čísel 4 a 1, které splývaly s okraji kosočtvercových obrazců.

© Udrzitelnyzivot

 

Odpověděli jste správně? Dobrá práce! Znamená to, že jsi dobrý pozorovatel. Váš smysl pro detail a vizuální rozlišování jsou nepopiratelné.

Pokud jste neuspěli, nedělejte si starosti. Mnoho lidí potřebuje své pozorovací schopnosti ještě rozvíjet.

Vizuální rozlišování je často spojeno s uvažováním, prostorovou lokalizací a paměťovými schopnostmi. Obecně se často využívá v procesu učení dětí. Tato schopnost je však stejně důležitá i pro dospělé. Zlepšení schopnosti vizuálního rozlišování vám totiž pomůže zlepšit i další dovednosti, abyste mohli v každodenním životě podávat co nejlepší výkony.

Navštivte naše webové stránky a najděte nejlepší vizuální cvičení, která posílí váš zrak i mozek a zároveň vás budou bavit.

Neváhejte se o tento vizuální kvíz podělit se svými přáteli a rodinou a vyzvat je k souboji.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.