Vítejte » Zprávy » Tipy pro hloubkové čištění trouby bez námahy!

Tipy pro hloubkové čištění trouby bez námahy!

Chcete hloubkově vyčistit troubu, ale nevíte, kde začít? Nebojte se, tento článek vám poskytne snadno použitelné tipy pro optimální čištění vaší trouby, aniž byste museli trávit hodiny v kuchyni!

Uvidíte, že není tak těžké dosáhnout uspokojivých výsledků bez námahy.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Simona Řezáčová (@mama_v_pyzamu)

Příprava potřebných nástrojů

Než začnete troubu čistit, je důležité se ujistit, že máte po ruce všechny potřebné nástroje. Budete potřebovat houbu, malý drátěný kartáč a měkký hadřík. Pokud jste hlouběji čistí, můžete si také pořídit speciální chemii určenou na čištění trouby. Měli byste se také ujistit, že máte všechny přírodní produkty, které budete k čištění trouby potřebovat, jako je jedlá soda a bílý ocet. Nakonec se ujistěte, že máte pár rukavic na ochranu rukou a brýle na ochranu očí.

Použití přírodních produktů k čištění trouby

Čištění trouby lze snadno provést pomocí přírodních produktů, což je nejen ekonomičtější, ale i zdravější. K tomu můžete smíchat jeden šálek bílého octa se dvěma nebo třemi šálky horké vody a nanést směs na vnitřní stěny trouby. Před opláchnutím a vysušením povrchu nechte hodinu působit. K čištění trouby můžete také použít jedlou sodu a citronovou šťávu. Na dno trouby dejte půl hrnku jedlé sody a navrch nasypte pár kapek citronové šťávy. Poté vnitřní stěny třete vlhkou houbou, dokud nezískáte pěnivý roztok. Před opláchnutím a vysušením čistým hadříkem nechte asi hodinu sedět.

Čištění roštu trouby

Rošt trouby je velmi důležitou součástí, kterou je třeba pravidelně čistit. Toto je jediné místo, kam byste měli umístit jídlo určené k vaření, a proto je nutné, aby bylo vždy čisté. Kupujte organické a ekologické produkty, abyste se vyhnuli chemikáliím škodlivým pro životní prostředí. Zde jsou kroky, které je třeba dodržet:

  • Vyjměte mřížku z trouby a osušte ji.
  • Smíchejte půl sklenice bílého octa s litrem horké vody.
  • Nalijte směs do velké mísy a vložte do ní stojan.
  • Nechte hodinu působit.
  • Opláchněte mřížku čistou vodou a osušte ji čistým ručníkem.

Pro dosažení efektivních výsledků můžete také použít přírodní produkty, jako je jedlá soda nebo citronová šťáva. Pomocí kartáče s měkkými štětinami odstraňte odolné usazeniny a poté otřete měkkým hadříkem. Vyzkoušet můžete také přípravky vyrobené speciálně pro čištění roštu trouby. Po dokončení čištění vraťte rošt na místo a zavřete troubu.Odmastěte vnitřní stěny trouby

Jakmile je trouba vyčištěna přírodními produkty a gril čistý, nastal čas odmastit vnitřní stěny. Pro tento úkol je důležité používat speciální chemikálie, které zajistí účinné čištění a zabrání znehodnocení.

Začněte odstraněním všech nahromaděných nečistot a částic vlhkou houbou. Poté postříkejte vnitřek trouby chemikálií a počkejte několik minut, než jemně vydrhnete stěny vlhkou houbou. Poté opláchněte čistou vodou a troubu opatrně osušte měkkým hadříkem.

Před čištěním se důrazně doporučuje pečlivě si přečíst pokyny na obalu chemického produktu. K ochraně rukou se důrazně doporučuje používat gumové rukavice. Je důležité udržovat troubu čistou a bez mastnoty, aby se zabránilo nadměrnému usazování, které může způsobit požáry nebo škodlivé výpary.

Dodržování těchto tipů pro snadné hloubkové čištění trouby doma vám pomůže udržovat váš spotřebič a udržovat jej v nejlepším stavu. Vyhněte se používání chemikálií a zvolte přirozenější metody. Pokud nejste s výsledkem spokojeni, neváhejte se obrátit na odborníka.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.