Aktuality Společnost

Využijte pandemie a z pohodlí domova studujte zdarma třeba na Harvardu. Jaké kurzy potěší ekology?

Řada univerzit po celém světě, včetně top institucí jako Oxford, Yale nebo Harvard, otevřela zdarma svoje virtuální brány studentům z celého světa. Kurzů, přednášek a podcastů jsou na výběr tisíce. Připravili jsme pro vás výběr, který potěší ty z vás, kteří se zajímají o zdraví svoje i naší planety.

Klima a zdraví

Změny klimatu mají kromě ekologických a ekonomických dopadů i zásadní dopad na naše  zdraví. Věděli jste, že potraviny mají díky nim nižší výživové hodnoty? Infekční nemoci se šíří v nových oblastech? Kvalita ovzduší se zhoršuje?  Čím vším nás stoupající globální teplota ohrožuje a co můžete udělat vy sami, aby byly dopady co nejmenší, se dozvíte v kurzu Harvardské univerzity The Health Effects of Climate Change.

Prosadit změnu

Jihoafrická University of Cape Town nabízí ve svém kurzu Becoming a changemaker: Introduction to Social Innovation nástroj, který můžete využít při prosazování změn ve společnosti. Cítíte, že je potřeba postrčit svět směrem k trvalé udržitelnosti? Trápí vás něco ve vašem okolí a chtěli byste to změnit, jen nevěříte, že byste sami něco zmohli? Chtěli byste se naučit, jak se stát úspěšným společenským inovátorem a jak změnu ve společnosti prosadit? Pak je  tento kurz určen právě vám.

Trvale udržitelná města

Profesorka Karen Seto z Yale University debatuje u příležitosti Dne Země s prezidentem Yale Univeristy Peterem Saloveyem o urbanizaci, dramaticky rostoucí městské populace a trvale udržitelných městech. Jak mohou velkoměsta fungovat a na co by se při jejich přestavbě mělo myslet, aby byl život v nich do co největší možné míry trvale udržitelný s minimálními negativními dopady na zdraví, se dozvíte v rozhovoru v rámci Yale Talk.

Svět poháněn obnovitelnými zdroji

Jednou z primárních příčin současného nárůstu koncentrace skleníkových plynů v atmosféře a následné změny klimatu je spalování fosilních paliv (ropa, uhlí, plyn). Možností, jak ho minimalizovat, je využívání obnovitelných zdrojů. Podle některých studií je možné přejít celosvětově na obnovitelné zdroje ze 100 %. Je to ale opravdu reálné? V kurzu Open University Can renewable energy sources power the world? se nejdříve představí jednotlivé způsoby získávání energie z obnovitelných zdrojů a jejich potenciál, poté přichází na řadu podrobná analýza možných scénářů.

zdroj: Lenka Pipková  | fotografie: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu