Vítejte » Brain teasers » Zraková zkouška: Máte dobrou zrakovou rozlišovací schopnost? Dokažte to tím, že nyní najdete dva stejné deštníky.

Zraková zkouška: Máte dobrou zrakovou rozlišovací schopnost? Dokažte to tím, že nyní najdete dva stejné deštníky.

Je čas otestovat své schopnosti vnímání pomocí této vizuální hádanky.

Jste vnímaví a pozorní? Dnešní test zraku vám umožní změřit zrakovou ostrost a zrakové rozlišování. Ukáže také, zda jste pečlivý člověk. Nezapomeňte si tento test udělat a přitom se bavit!

Zrakový test: „Které dva deštníky na tomto obrázku vypadají stejně?

Měli byste vědět, že zrakové testy stimulují mozek různými způsoby. Obecně testují vaši schopnost soustředit se, zapamatovat si nebo analyzovat. Někdy testují vaše smysly, zejména zrak. To je případ následující vizuální hry. Budete vyzváni, abyste vyzkoušeli své zrakové schopnosti. Jste připraveni?

Zde jsou instrukce: Následující obrázek obsahuje asi deset deštníků, z nichž každý je jiný než ten následující. Ve skutečnosti má každý z nich svůj vlastní tvar a barvy. Pokud se však podíváte pozorně, spatříte dva deštníky, které jsou stejné.

© Udrzitelnyzivot

 

Poté máte 10 sekund na podrobnější analýzu snímku a nalezení dvou stejných deštníků. Hodně štěstí!

IQ test: správná odpověď

Ne každý má stejnou úroveň soustředění, natož postřehu. Zejména proto, že každý má jiné zrakové schopnosti. Dnešní vizuální hádanka je výborným způsobem, jak zjistit, zda máte bystrý zrak a rychlou mysl, nebo právě naopak.

Tak co, podařilo se vám test vyřešit? Pokud ano, jste vynikající pozorovatel. Vždy se však můžete zlepšit. Pokud ne, znamená to, že musíte na svém postřehu pracovat častěji, abyste rozvíjeli svou zrakovou ostrost a rozlišovací schopnosti. Objevte řešení tohoto zrakového testu níže.

Řešení

Fialový deštník se na tomto obrázku objeví dvakrát. Jeden je v pravém horním rohu a druhý v levém rohu obrázku vedle oranžového deštníku a nad modrým deštníkem.

Vidíte je? Na obrázku níže je můžete lépe rozeznat.

© Udrzitelnyzivot

 

Pokud se chcete s našimi IQ testy ještě více pobavit a využít příležitosti ke zlepšení svých kognitivních a vizuálních schopností, navštivte naše stránky. Můžete si vybrat obtížné testy nebo začít s těmi jednoduššími, abyste zlepšili své dovednosti.

Nezapomeňte se o své úspěchy podělit s přáteli a rodinou a vyzvěte je k těmto zábavným vizuálním hrám.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.